Taxikáři v Brixtonu budou rozdávat kondomy

Dnes večer nastane pro taxikáře v jiholondýnském Brixtonu den D - začnou všem zákazníkům rozdávat zdarma kondomy - nejde o reklamní trik. Tato akce je součástí místní kampaně boje proti rozšiřování pohlavních chorob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi | Foto: TAXI!

Zpravodaj agentury AFP vysvětluje, že sponzorem kampaně je velký nejmenovaný výrobce kondomů a podporuje ji velmi populární bývalý britský mistr boxu Chris Eubank.

Brixton na jihu Londýna je dnes převážně černošská čtvrť, kde občas proběhnou zajímavé experimenty - například nedávno tam bylo zmírněno pronásledování uživatelů marihuany.

V Brixtonu jsou nemalé sociální problémy a dochází tam také k nepokojům, z nichž největší propukly v roce 1981. Tehdy táhly ulicemi davy černošské mládeže, a ta si vzala na mušku zvláště místní poradny plánování rodičovství, které zdarma rozdávaly kondomy stejně jako činily i jinde v Británii.

Nicméně v Brixtonu zradikalizovaní mluvčí černošské mládeže tvrdili, že tato služba je záměrnou snahou o omezení černošské populace. Tehdy došlo v ulicích Brixtonu k rozsáhlým škodám na majetku a mnoho účastníků nepokojů i policistů bylo zraněno.

Rozdávání kondomů zdarma není nic nového. Na červencovém summitu vyspělých zemí G8 konaném pod heslem odsuňte chudobu do dějin se podobná akce konala pod heslem "Odsuňte AIDS do dějin" s tím, že kondomy zdarma byly rozdávány novinářům v mediálním středisku. Kampaně tohoto druhu v afrických zemích podporují různé dobrovolné organizace a často je financuje majitel společností Virgin Richard Branson.

Nabízí se otázka s jakým úspěchem se setká dnes začínající kampaň v Brixtonu. Záměrem je dostat mezi mládež na šedesát tisíc kondomů. Rozdávat se budou vždy od čtvrtka do soboty a to úderem půl jedenácté večer. Chris Eubank je přesvědčen, že tato akce dodá mládeži v Brixtonu nejen odvahu, aby se pobavila, ale také jí podnítí, aby se chovala odpovědně.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme