Tbilisi obviňuje Moskvu z překročení hranic Jižní Osetie

Gruzie obviňuje Rusko z překročení hranice Jižní Osetie a snahy proniknout na gruzínské území. Napětí mezi Tbilisi a Moskvou roste s blížícím se ročním výročím od konfliktu o separatistický region.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gruzie - území | Foto: ČRo

Jižní Osetii Rusko loni po skončení několikadenní války přiznalo statut nezávislé republiky. Gruzie i mezinárodní společenství to ale odmítají.

Gruzínské ministerstvo obrany obviňuje ruskou armádu, že ve snaze proniknout na gruzínské území obsadila příhraniční obec Kveši v gorijském okrese.

V dalším dokumentu Tbilisi vyjadřuje obavy, že s blížícím se výročím konfliktu Rusko i Jižní Osetie stupňují napětí a organizují údajné provokace. Rusko na nejnovější obvinění z Gruzie zatím nereagovalo.

Už na konci minulého týdne si obě strany vyměnily ostrá prohlášení, v nichž pro změnu Moskva vinila Tbilisi z údajného ostřelování jihoosetínského území.

Monitorovací mise Evropské unie, která je v tuto chvíli jedinou pozorovatelskou silou v oblasti, ale podle svého tvrzení žádné důkazy o takové akci nenašla.

Přečtěte si také:
Evropští pozorovatelé zůstanou v Gruzii o rok déle
Z Gruzie a Abcházie odjíždí pozorovatelská mise OSN
Rusko bude dál podporovat separatistickou Jižní Osetii
Pozorovatelům OBSE v Gruzii končí mandát
Parlamentní volby v Jižní Osetii vyhrála strana současného lídra Kokoityho

Lenka Kabrhelová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme