Další čínská vojenská aktivita u Tchaj-wanu. Čtyři letouny překročily střední linii průlivu

Tchajwanské ministerstvo obrany uvedlo, že v sobotu zaregistrovalo 17 čínských letounů a pět čínských lodí operujících v blízkosti Tchaj-wanu. Peking tak dál pokračuje ve vojenských aktivitách v blízkosti ostrova, informovala agentura Reuters.

Tchaj-pej Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O tchajwanské vzdušné obranné zóny proniklo 20 čínských letounů, z nichž 14 přeletělo před střední linii v Tchajwanském průlivu

Podle Tchaj-peje překročily čtyři čínské letouny při svých aktivitách střední linii Tchajwanského průlivu (ilustrační foto) | Foto: Aly Song | Zdroj: Reuters

Podle Tchaj-peje překročily čtyři čínské letouny při svých aktivitách střední linii Tchajwanského průlivu, tedy neformální hranici dělící obě strany.

Čína hrozí silou, pokud USA budou bránit sjednocení s Tchaj-wanem. Američany viní i z krize na Ukrajině

Číst článek

Tchaj-wan tento týden navštívila delegace amerického Kongresu. Dorazila nedlouho poté, co na ostrově jednala šéfka americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová.

Čína na návštěvu Pelosiové odpověděla rozsáhlými manévry, během nichž testovala i balistické střely. Peking k návštěvě amerických kongresmanů v pondělí uvedl, že „čínská armáda bude pokračovat ve cvičeních a bude připravena k boji, aby hájila suverenitu země“.

Čína demokratický Tchaj-wan považuje za svou nedílnou součást a hrozí mu vojenským zásahem v případě vyhlášení nezávislosti. Peking dlouhodobě upozorňuje ostatní státy, aby nejednaly s tchajwanskými činiteli, a nebudily tak zdání, že uznávají samostatnost ostrova.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme