Na Tchaj-wanu zadrželi českého pašeráka, v zavazadlech mu na letišti našli heroin a amfetamin

Českého občana, který se pokusil propašovat více než půl kilogramu heroinu a 2,3 kilogramu amfetaminu, zadrželi na tchajwanském mezinárodním letišti Tchao-jüan. S odvoláním na letištní policii o tom informoval tchajwanský zpravodajský server Focus Taiwan. Deníku Blesk pak informaci potvrdilo české ministerstvo zahraničí.

Tchaj-pej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Můžeme potvrdit, že dle našich informací byl na mezinárodním letišti v Tchaj-peji dne 23. ledna 2019 zadržen český občan s 538g heroinu a 2300g amfetaminu v zavazadle. Dnes byl rozhodnutím soudu umístěn do vyšetřovací vazby ve městě Tchao-jüan,“ řekl v pátek mluvčí ministerstva Robert Řehák.

Soud s Češkou zadrženou v Pákistánu zatím neskončil, informuje ministerstvo. Čeká ji další stání

Číst článek

„Má přiděleného právního zástupce, nicméně zvažuje využít placených služeb jiného právního zástupce, a proto se v této souvislosti se obrátil na pracovníky České ekonomické a kulturní kanceláře Tchaj-peji, kteří jsou se zadrženým Čechem v kontaktu," dodal.

Server Focus Taiwan upřesnil, že muž přiletěl z Kambodže. Na základě jeho informací byli později zadrženi dva Tchajwanci, jimž zřejmě sloužil jako kurýr.

U obou mužů se našlo celkem 200 tisíc tchajwanských dolarů (asi 146 tisíc korun), kterými zřejmě chtěli za převoz drog zaplatit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme