Požár výškové budovy na Tchaj-wanu si vyžádal 46 mrtvých a 41 zraněných

Při požáru třináctipatrové budovy ve městě Kao-siung na jihu Tchaj-wanu zemřelo 46 lidí, 41 dalších utrpělo zranění. Informovaly o tom agentury Reuters a AP. Požár propukl ve čtvrtek ve 2.54 místního času, tedy ve středu 20.54 našeho času, uhasit se ho podařilo o více než čtyři hodiny později. Po prohledání celé budovy můžeme potvrdit 46 úmrtí, oznámili hasiči. Úřady vyšetřují příčiny neštěstí, včetně možného žhářského útoku.

Kao-siung Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při požáru výškové budovy na Tchaj-wanu zemřelo nejméně devět lidí (ilustrační foto) | Foto: Ryan Eduard Benaid/NurPhoto | Zdroj: Reuters

Záchranné a vyprošťovací práce na místě pokračovaly ještě ve čtvrtek odpoledne místního času. Tchajwanští představitelé uvedli, že do nemocnice bylo převezeno 55 lidí, z nichž 14 nejevilo známky života. Na místě neštěstí bylo navíc nalezeno nejméně 11 těl, která byla dopravena rovnou do márnice.

V Rumunsku hořela další nemocnice s covidovými pacienty. V Konstanci nejméně devět lidí zemřelo

Číst článek

V dolní části budovy byly kanceláře a obchody, od sedmého do 11. patra sloužil dům k rezidenčnímu bydlení. Mnoho pater bylo podle hasičů zničeno. Záchranné práce komplikuje stáří budovy, je z roku 1981, a sutiny, jež brání v přístupu do některých částí objektu.

Příčina požáru zatím nebyla objasněna. Jeden ze svědků řekl, že ho uprostřed noci probudila mohutná exploze a pak uviděl dům v plamenech. To později potvrdili také další svědci. Na místo neštěstí okamžitě přijel ministr vnitra.

Podle nepotvrzených zpráv začalo hořet v prvním patře budovy, v níž žilo přes 100 lidí. Agentura DPA uvedla, že mnoho obyvatel domu byli senioři a lidé s tělesným či duševním postižením. Objektu se přezdívalo „strašidelný dům“, protože v několika nižších patrech byly již nefungující, opuštěné restaurace, karaoke kluby a kino.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme