Na Tchaj-wanu udeřil tajfun Bailu. Stovky letů byly zrušeny, 30 tisíc domácností zůstalo bez proudu

Tchaj-wan v sobotu dopoledne SELČ zasáhl tajfun Bailu, kvůli kterému země zrušila stovky letů a evakuovala část obyvatel. Bez elektřiny se ocitlo 30 tisíc domácností, jih ostrova postihly záplavy. Vítr dosahoval rychlosti 137 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters.

Tchaj-pej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tchaj-wan v sobotu zasáhl tajfun Bailu. (ilustrační foto) | Foto: Chiang Ying-ying | Zdroj: ČTK/AP

Úřady během příprav zrušily přes 350 letů, kvůli obavám z povodní země mobilizovala okolo 34 tisíc vojáků. Na jihu ostrova byly zavřeny obchody. Bailu je první bouře, která zemi přímo zasáhla po dvou letech. Před několika týdny ovšem kolem severního cípu Tchaj-wanu prošel tajfun Lekima, který si zde vyžádal jeden život a tři osoby zranil.

Podle předpovědí by měl tajfun Bailu během víkendu zamířit přes Tchajwanský průliv a zasáhnout čínskou provincii Fu-ťien.

Tchaj-wan, Čínu, Filipíny a Japonsko v druhé polovině roku pravidelně postihují tajfuny, které nabírají sílu nad teplými vodami Tichého oceánu nebo Jihočínského moře. V roce 2009 zpustošil Tchaj-wan tajfun Morakot, který si vyžádal téměř 700 obětí při sérii sesuvů půdy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme