Tchajwanský letoun se těsně před pádem rozlomil na kusy

Na čtyři velké kusy se rozlomilo thajwanské letadlo s 225 lidmi na palubě, které v sobotu za dosud nevyjasněných okolností spadlo do moře. V neděli to oznámil tchajwanský úřad pro civilní letectví. O možnosti, že se stroj rozpadl ve vzduchu, se už včera zmiňovaly sdělovací prostředky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 747 | Foto: ČTK/EPA

Tuto hypotézu potvrzovala skutečnost, že trosky letounu byly nalezeny ve vzdálenosti až 80 kilometrů od místa neštěstí. Boeing 747, který letěl z Tchaj-peje do Hongkongu, se asi 20 minut po startu ztratil z radarů, ačkoli bylo dobré počasí, a posléze se zřítil do moře u ostrovů Pcheng-chu. Záchranáři zatím vytáhli z moře těla 78 obětí.

Thajvanský úřad pro civilní letectví zároveň vyvrátil spekulace o tom, že stroj ve vzduchu explodoval. Nasvědčují tomu také těla cestujících, která záchranáři vylovili z moře. Portvrzuje to připojuje spolupracovnice Radiožurnálu v oblasti Veronika Vildmanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Vildmanová: Letoun se rozlomil

Mezi cestujícími byli podle agentury AP převážně Tchajwanci, ale také 14 osob z Macaa a Hongkongu, jeden Singapuřan a jeden Švýcar.

Milan Kopp, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme