Tchyně šéfa formule 1 je opět na svobodě, únosci ji drželi 9 dní, výkupné ale nedostali

Policie v brazilském São Paulu osvobodila unesenou tchyni sportovního magnáta a šéfa formule 1 Bernieho Ecclestonea. Únosci ji drželi přes 9 dní a požadovali rekordní výkupné, v přepočtu kolem 900 milionů korun. Policie ale nakonec dva údajné pachatele zadržela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dům Aparecidy Palmeirové v Sao Paulu, odkud byla unesena | Zdroj: Reuters

Zásahový policejní tým našel Aparecidu Palmeirovou odpoledne, svázanou v jednom domě na předměstí São Paula. Nic jí nebylo, jak sama potvrdila, neutrpěla žádné zranění, tedy kromě psychické újmy.

67letá Brazilka vzkázala potenciálním únoscům, že nemají zkoušet v São Paulu nikoho unášet, že je policie určitě vypátrá. Policie sdělila, že únoscům nikdo nic nezaplatil, ale podrobnosti o zásahu neuvedla.

Na případu pracovalo speciální oddělení únosů saopaulské policie, které vytvořili ve městě před takovými 14 lety v době, kdy bylo únosů opravdu mnoho, od té doby jich ubylo.

Únosy v Brazílii trvají často o hodně déle než 9 dní. Ten, který byl doposud rekordmanem v požadované částce, trval 53 dní. V tomto případě to vypadá, že únosci nebyli moc zkušení, i když požadovali takovou částku.

Policie je vypátrala podle jednoho z nich, který žádal o složení sumy, ovšem udělal to e-mailem a detektivové se mu tak dostali na stopu.

Do bytu 67leté Ecclestoneovy tchyně ve čtvrti Interlagos v São Paulu se únosci dostali minulý pátek lehce. Zrovna čekala dodávku nového nábytku a oni se dostali do střežené budovy podle výpovědí právě jako pracovníci firmy.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme