Teenageři ubili v Anglii Poláka, jeho kamaráda zranili. Jde o etnicky motivovaný útok, řekla policie

Skupina „náctiletých" Britů ve městě Harlow napadla a surově zbila dvojici Poláků. Jeden z napadených mužů na následky zranění zemřel. Policie útok prošetřuje jako etnicky motivovaný zločin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Květiny poblíž místa tragického útoku na dva Poláky v anglickém Harlow | Foto: ČTK/AP

Podle dosavadních informací obstoupil gang asi 20 chlapců i dívek oba Poláky v centru Harlow v sobotu večer u podniku rychlého občerstvení.

Teenageři zasypali oba cizince nadávkami a pak je brutálně zbili do bezvědomí.

Čtyřicetiletý Polák - podle médií Arkadiusz Jozwik - podlehl v nemocnici vážným poraněním hlavy. Jeho kamarád vyvázl s několika zlomeninami.

V policejní cele zatím skončilo pět pravděpodobných pachatelů ve věku 14 až 16 let. Podle policie šlo o nevyprovokovaný útok, který měl známky etnicky motivovaného činu.

Strážci zákona po útoku znásobili v Harlow hlídky v ulicích, aby uklidnili tamní přistěhovaleckou komunitu.

Radní města Jon Clempner řekl, že ho zpráva o napadení Poláků zarmoutila a šokovala. "Nevíme zatím jistě, co bylo motivem, ale ať již to bylo cokoli, tak to v Harlow nikdy nebude mít místo," citoval jeho slova web listu London Evening Standard.

Jiří Hošek, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme