Tel Aviv: Plot bude stát

Izrael bude pokračovat ve výstavbě bezpečnostního plotu na hranici s palestinskými územími i přes nesouhlas Spojených států. Bariéra má být ochranou před útoky sebevražedných atentátníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plot | Foto: Robert Mikoláš

Izraelský ministr zahraničí dodal, že vláda najde řešení, jak zajistit bezpečnost všech izraelských občanů, včetně osadníků a zároveň brát co nejvíce v úvahu i pochybnosti Američanů.

Bílý dům soudí, že plot, který má měřit 400 kilometrů, se staví i přes to, že ještě nebyla dohodnuta konečná podoba hranice budoucího palestinského státu a tím se ohrožuje jeho souvislost.

Mezitím dorazila z Izraele další zpráva. O život přišel jeden Izraelec a pět jich utrpělo zranění při dělostřelecké palbě, kterou zahájilo libanonské hnutí Hizballáh. Střelba probíhala z jihu Libanonu a terčem bylo severoizraelské město Šlomi.

Podle izraelských zdravotnických zdrojů je jeden ze zraněných v kritickém stavu. Libanonská policie prohlásila, že izraelské stíhací letouny dnes narušily libanonský vzdušný prostor na jihu země a že na ně zareagovala protiletadlová obrana.

Milan Kopp, Martin Mrázek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme