Tel Aviv schválil ukončení činnosti televize Al-Džazíra v Izraeli. Obviňuje ji ze spolupráce s Hamásem

Izraelská vláda jednomyslně schválila ukončení činnosti katarské televizní sítě Al-Džazíra v zemi. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na vládní prohlášení. Zatím není jasné, kdy zákaz vstoupí v platnost a zda je trvalý, nebo dočasný.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti mezi troskami po útoku v Rafahu na jihu pásma Gazy

Al-Džazíra vysílala krvavé scény leteckých útoků, přeplněných nemocnic a obviňovala Izrael z masakrů (ilustrační foto) | Foto: Mohammed Salem | Zdroj: Reuters

Rozhodnutí kabinetu Benjamina Netanjahua předcházelo v izraelském parlamentu schválení zákona, který umožňuje uzavření zahraničních vysílacích stanic považovaných za hrozbu pro národní bezpečnost v době války Izraele proti palestinskému hnutí Hamás v Pásmu Gazy.

Rozhodnutí je vystupňováním dlouhodobého sporu mezi Izraelem a Al-Džazírou, upozornila agentura AP.

‚Musíme přivést zpět všechny.‘ Tisíce Izraelců žádaly, aby Netanjahu přijal dohodu o příměří s Hamásem

Číst článek

Izrael má s televizní stanicí dlouhodobě problematické vztahy a obviňuje ji, že je proti Izraeli zaujatá. Hrozí také zvýšení napětí s Katarem, který stanici vlastní, a to v době, kdy katarská vláda hraje důležitou roli v jednáních o zastavení války v Pásmu Gazy.

Al-Džazíra je jedním z mála zahraničních médií, které zůstalo v Gaze od začátku války. Vysílala krvavé scény leteckých útoků a přeplněných nemocnic a obviňovala Izrael z masakrů. Izrael zas obviňuje televizi ze spolupráce s Hamásem.

Al-Džazíra má sídlo v Dauhá a financuje ji katarská vláda. Zatímco anglické vysílání televize se mnohdy podobá programům jiných velkých stanic, arabská odnož často zveřejňuje doslovná videoprohlášení Hamásu a dalších militantních skupin v regionu.

Podobnou kritiku jako od Izraele si Al-Džazíra vyslechla i od Spojených států v době okupace Iráku po invazi v roce 2003.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme