Televize ARD a ZDF jsou pod palbou kritiky

Německé veřejnoprávní televize ARD a ZDF čelí ostré kritice politiků i veřejnosti kvůli dvěma pořadům odvysílaným v posledních dnech. V nich byla podle mnohých překročena hranice vkusu. Týká se to hlavně populární show Thomase Gottschalka "Vsaďte se, že..."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Hvězdný moderátor stanice ZDF si do svého pořadu plného celebrit a krajně neobvyklých sázek, tentokrát pozval dva ošetřovatele zvěře. Na stříbrných talířcích jim potom nosil hromádky exkrementů a odborně zdatní hosté měli po čichu hádat, ze kterého zvířete trus pochází. Na stole intendanta ZDF se od té doby vrší rozhořčené dopisy.

Podobně je na tom vedení sesterské ARD v souvislosti s pořadem "Schmidt & Pocher." V něm mladý a populární komik Oliver Pocher vystoupil v napodobenině uniformy wehrmachtu a s páskou přes oko předvedl brilantní parodii na Toma Cruise alias plukovníka von Stauffenberga. Někteří politici si ale myslí, že tím zesměšnil hrdinu protinacistického odboje.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme