Tělo zmizelé stážistky z Bílého domu nalezeno

Po více než roce marného pátrání bylo ve washingtonském parku Rock Creek nalezeno tělo stážistky v Bílém domě Chandry Levyové. Zmizení čtyřiadvacetileté dívky otřáslo americkou veřejností především kvůli jejímu milostnému vztahu s demokratickým poslancem americké Sněmovny reprezentantů za stát Kalifornie Gary Conditem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Bílý dům

To, že nalezené ostatky skutečně patří zmizelé stážistce, už potvrdila americká policie. Soudní experti ji identifikovali podle zubařských záznamů. Lebku a další části kostry mladé ženy nalezl v parku Rock Creek muž, který tam venčil psa. Levyová zmizela beze stopy 1. května 2001. 54letý demokratický poslanec Sněmovny reprezentantů za stát Kalifornie Condit nejprve kategoricky popíral jakoukoliv souvislost s jejím osudem a teprve pod tlakem důkazů přiznal, že měl se svou mladou asistentkou intimní poměr. Tyto informace a jeho neochota spolupracovat s policií, i když ho ze zmizení Levyové nepodezírala, nakonec Condita stála ztrátu poslaneckého křesla.

Markéta Kaclová, Kateřina Pospíšilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme