Temelín už vztahy mezi Čechy a Rakušany nekazí

Jaderná elektrárna Temelín nebo takzvané Benešovy dekrety patřily v posledních letech k hlavním sporným bodům v česko-rakouských vztazích. Občas došlo i na protestní akce nebo přestřelky v novinách. Teď ale napětí kvůli těmto sporným bodům ustoupilo. Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se na tom ve Vídni shodl se svým rakouským protějškem Michaelem Spindeleggerem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Schwarzenberg a Michael Spindelegger

Karel Schwarzenberg a Michael Spindelegger | Zdroj: ČTK

Rakušanům dáváme o Temelínu všechny informace, takže jejich předsudky padly - tak komentoval vývoj okolo jihočeské jaderné elektrárny Schwarzenberg. Českou vstřícnost ocenil i jeho kolega Spindelegger.

Hroty jsou prý otupeny i ve vztahu k dekretům prezidenta Beneše, které mimo jiné znamenaly poválečný odsun takzvaných sudetských Němců. Zasloužila se o to společná komise historiků, která se bádání o minulosti věnuje.

Ministr Schwarzenberg ale v Rakousku nepochodil u všech: podle listu Die Presse zmutoval z ochránce práv v dobrého vojáka Švejka. Prý pracuje pro českou politiku, která je nacionalistická.

Ondřej Houska, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme