Temelínské vedení se snažilo obrátit rakouské mínění

Téměř osm hodin trvalo v hornorakouském Linci setkání rakouské veřejnosti se zástupci jaderné elektrárny Temelín (JETE) a českými odborníky z oblasti jaderné energetiky a životního prostředí. Diskuse, ve které výkonný ředitel elektrárny František Hezoučký, odborníci z výzkumných ústavů a zpracovatelé posudků odpovídali na dotazy Rakušanů, skončila až v před pátou hodinou. V sále lineckého Design Centra bylo v tu dobu přítomno ještě asi tři stovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otázky se týkaly například vlivu temelínské elektrárny na hydrosféru, bezpečnostních systémů, ukládání vyhořelého paliva, pojištění škod a odškodnění v případě havárie. Postihly tak podle mluvčího elektrárny Milana Nebesáře prakticky celou problematiku jaderné elektrárny. Do diskuse se prý zapojili i rakouští odborníci, například z Institutu pro výzkum rizik.

Rakouská agentura APA mluví o dnešním setkání: Téměř dva tisíce účastníků, vášnivá diskuse, pískot a jen občas pokusy o věcnou úroveň debaty. Na rozdíl od své první dnešní informace, ve které tvrdila, že čeští delegáti rakouské účastníky provokovali, agentura na závěr oceňuje, že se poprvé zapojili do diskuse i zástupci provozovatele elektrárny, konstatuje ale, že „sblížení stanovisek nebylo ani po této diskusi patrné“.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme