Nizozemsko 2:2 Argentina

Temelínské vedení se snažilo obrátit rakouské mínění

Téměř osm hodin trvalo v hornorakouském Linci setkání rakouské veřejnosti se zástupci jaderné elektrárny Temelín (JETE) a českými odborníky z oblasti jaderné energetiky a životního prostředí. Diskuse, ve které výkonný ředitel elektrárny František Hezoučký, odborníci z výzkumných ústavů a zpracovatelé posudků odpovídali na dotazy Rakušanů, skončila až v před pátou hodinou. V sále lineckého Design Centra bylo v tu dobu přítomno ještě asi tři stovky lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otázky se týkaly například vlivu temelínské elektrárny na hydrosféru, bezpečnostních systémů, ukládání vyhořelého paliva, pojištění škod a odškodnění v případě havárie. Postihly tak podle mluvčího elektrárny Milana Nebesáře prakticky celou problematiku jaderné elektrárny. Do diskuse se prý zapojili i rakouští odborníci, například z Institutu pro výzkum rizik.

Rakouská agentura APA mluví o dnešním setkání: Téměř dva tisíce účastníků, vášnivá diskuse, pískot a jen občas pokusy o věcnou úroveň debaty. Na rozdíl od své první dnešní informace, ve které tvrdila, že čeští delegáti rakouské účastníky provokovali, agentura na závěr oceňuje, že se poprvé zapojili do diskuse i zástupci provozovatele elektrárny, konstatuje ale, že „sblížení stanovisek nebylo ani po této diskusi patrné“.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme