Téměř 80 lidí zahynulo při tlačenici ve filipínské Manile

79 lidí zahynulo v tlačenici na sportovním stadionu Ultra ve filipínské metropoli Manile. Dalších 300 utrpělo zranění. Stalo se tak poté, co organizátoři televizní zábavní soutěže Wowowee začali rozdávat vstupenky na tuto akci. Většina z obětí byly starší ženy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otřesení účastníci reality show | Foto: AFP

Populární televizní show Wowowee měla dnes ve filipínské Manile oslavit svoje první narozeniny. Při té příležitosti se před branami shromáždilo na 25 tisíc převážně chudých Filipínců, kteří se chtěli trochu pobavit a možná vyhrát jednu z hlavních cen - automobil, pozemek s domem, či milion pesos, v přepočtu zhruba dva miliony korun.

Když se kolem šesté hodiny ráno začaly rozdělovat vstupenky, dav už byl k neudržení. Pořadatelé zjevně podcenili bezpečnostní zajištění akce a navíc prý někdo v davu začal vyhrožovat bombovým atentátem.

Televizní společnost ABS-CBN okamžitě přerušila oslavy a přislíbila proplacení všech nákladů spojených s pohřby a hospitalizací obětí.

Přívrženci vládní opozice zdůraznili, že je velmi smutné, že chudí Filipínci by udělali v podstatě cokoli, aby se dostali z bídy a zajistili budoucnost svým dětem.

Šárka Furda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme