Téměř polovina Poláků sleduje své partnery moderní technikou

Důvěřuj, ale prověřuj. Tímto heslem se řídí téměř polovina Poláků, kteří nechávají sledovat své partnery. Používají k tomu nejmodernější techniku, která je dnes velmi dostupná. Roste kvůli tomu počet odhalených nevěr a následně i rozvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Výsledky nedávného průzkumu Poláky skoro zaskočily. Až 45 procent jich přiznalo, že prohlíží mobilní telefon nebo elektronickou poštu svého partnera. V rámci Evropy jsou ještě více podezřívaví Rumuni. Češi jsou spíše důvěřiví, pouze 22 procent tvrdí, že nějakým způsobem kontroluje svého partnera.

Poláky zaskočila míra nevěry. Žili v představě, že katolická víra společnost chrání před hříšným nevěrným chováním. Ale ukazuje se, že tomu tak není.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sledování partnerů mluvil v Dopoledním Radiožurnálu zpravodaj ČRo Petr Vavrouška

Čím dál více Poláků používá k odhalení nevěry přístroje, které dříve patřily k výbavě tajných služeb. Dnes je mohou zakoupit v obchodě nebo přes internet.

Nejčastěji se jedná o nejrůznější formy odposlechů. Například klasický flash disk, který může ležet v autě, nahrává všechny rozhovory. Rozšířené jsou i mobilní telefony, které vypadají jako ty klasické s tím rozdílem, že umožňují odposlech hovorů a čtení sms zpráv jinou osobou.

Aktuálním hitem je podle polské verze časopisu Newsweek speciální počítačový program, který si pamatuje všechna slova napsaná na klávesnici.

Podle psychologů je dnešní svět rychlý a člověk nestihne řadu věcí kontrolovat, ale chce mít přehled alespoň o intimních záležitostech. Jiní experti mluví o tom, že za to může dostupnost moderní techniky.

Důsledkem sledování partnerů jsou odhalené nevěry a nakonec i rozvody.Podle statistického úřadu je nejčastější příčinou rozvodů alkoholismus a nevěra.

Čím dál častěji se během rozvodového řízení používají jako důkazní materiál odposlechy nebo vytisknuté emaily. Polské soudy k takovým důkazů přihlížejí.

Petr Vavrouška, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme