Téměř polovina Poláků sleduje své partnery moderní technikou

Důvěřuj, ale prověřuj. Tímto heslem se řídí téměř polovina Poláků, kteří nechávají sledovat své partnery. Používají k tomu nejmodernější techniku, která je dnes velmi dostupná. Roste kvůli tomu počet odhalených nevěr a následně i rozvodů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon (ilustrační foto)

Mobilní telefon (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Výsledky nedávného průzkumu Poláky skoro zaskočily. Až 45 procent jich přiznalo, že prohlíží mobilní telefon nebo elektronickou poštu svého partnera. V rámci Evropy jsou ještě více podezřívaví Rumuni. Češi jsou spíše důvěřiví, pouze 22 procent tvrdí, že nějakým způsobem kontroluje svého partnera.

Poláky zaskočila míra nevěry. Žili v představě, že katolická víra společnost chrání před hříšným nevěrným chováním. Ale ukazuje se, že tomu tak není.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sledování partnerů mluvil v Dopoledním Radiožurnálu zpravodaj ČRo Petr Vavrouška

Čím dál více Poláků používá k odhalení nevěry přístroje, které dříve patřily k výbavě tajných služeb. Dnes je mohou zakoupit v obchodě nebo přes internet.

Nejčastěji se jedná o nejrůznější formy odposlechů. Například klasický flash disk, který může ležet v autě, nahrává všechny rozhovory. Rozšířené jsou i mobilní telefony, které vypadají jako ty klasické s tím rozdílem, že umožňují odposlech hovorů a čtení sms zpráv jinou osobou.

Aktuálním hitem je podle polské verze časopisu Newsweek speciální počítačový program, který si pamatuje všechna slova napsaná na klávesnici.

Podle psychologů je dnešní svět rychlý a člověk nestihne řadu věcí kontrolovat, ale chce mít přehled alespoň o intimních záležitostech. Jiní experti mluví o tom, že za to může dostupnost moderní techniky.

Důsledkem sledování partnerů jsou odhalené nevěry a nakonec i rozvody.Podle statistického úřadu je nejčastější příčinou rozvodů alkoholismus a nevěra.

Čím dál častěji se během rozvodového řízení používají jako důkazní materiál odposlechy nebo vytisknuté emaily. Polské soudy k takovým důkazů přihlížejí.

Petr Vavrouška, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme