O peníze nám nejde, chceme se odsud dostat zdraví, říká jeden z šesti Čechů izolovaných v hotelu na Tenerife

V hotelu na kanárském ostrově Tenerife stále zůstává v izolaci šest Čechů. Komplex je v karanténě kvůli tomu, že se u čtyř hostů z Itálie potvrdila nákaza novým typem koronaviru. Mezi zhruba tisícovkou izolovaných hostů je i pan Michal se svou rodinou, který řeší možný přesun jinam. Radiožurnál s mužem mluvil, přinášíme krátký rozhovor.

Praha/Tenerife Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Platí v tuto chvíli nějaké doporučení, že máte zůstat na pokojích a skutečně nevycházet a ani se třeba nemůžete pohybovat po tom komplexu?
Dostali jsme leták, kde je napsáno, že nám kvůli našemu zdraví doporučují, abychom nevycházeli z pokojů a zbytečně se nepohybovali po areálu, což dodržujeme.  

Nebudeme testovat každého, kdo se vrátí z Itálie, řekl Vojtěch po jednání epidemiologické komise

Číst článek

Máme od delegátky informaci, že máte zájezd zaplacený do 6. března, tedy do příštího pátku. Když by se nějakým způsobem karanténa prodloužila a vy byste museli zůstat déle, tak by vám podle našich informací měla cestovní kancelář zaplatit první tři dny té karantény. Jaké informace máte vy o těch nákladech?
Já nemám informace žádné. Upřímně, mně v tuto chvíli o ty peníze asi moc nejde, mně jde hlavně o to, abychom se dostali z tohoto hotelu zdraví. Mám tu malou holčičku a docela nerad bych tu trávil 14 dní v karanténě s malou holčičkou a čekal tu na to, jestli se tu nakazíme, nebo nenakazíme.

Takže předpokládám, že by něco mohlo přijít a aby aspoň nás, co jsme tu krátce, nějakým způsobem separovali od hotelu. Protože nechci, aby to dopadlo jak na té výletní zaoceánské lodi, kdy tam ty lidi nechali 14 dní v karanténě a postupně se všichni od sebe nakazili.

Dva starší cestující z lodi Diamond Princess podlehli koronaviru. Dalších 30 lidí je ve vážném stavu

Číst článek

Já když jsem tady pár hodin, tak abych tu čekal 14 dní v karanténě, to mi připadá úplně šílené. Takže čekáme na nějakou informaci, jestli nás z toho hotelu dokážou nějak odseparovat, což je pro nás teď nejdůležitější. Peníze jsou v tuto chvíli až na posledním místě. 

Jaké teď tedy máte od paní delegátky informace?
Nějaká malá informace proběhla, ale od paní delegátky vím, že nikdo vlastně nic neví a dokud nerozhodne španělská vláda, tak paní delegátka nic dělat nemůže, když nesplní tu kompetenci španělské vlády. Takže čekáme na další informace, nic jiného nám nezbývá.

Řešili jste s pojišťovnou nějaké možné další náklady spojené s cestou?
To je poslední věc, na kterou teď myslíme, řešíme varianty, co bude a co nebude. Takže jsme to vůbec neřešili. V tuhle chvíli bychom se rádi dostali z toho hotelu pryč.

Dokážete si představit, že pokud byste v tuto chvíli měli nějaké nečekané finanční výdaje, zvládnete je pokrýt?
Určitě, ty výdaje bych určitě sehnal, mám za sebou rodinu, a udělal bych vše, abych se z toho hotelu dostal.

Anna Horáčková, sot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme