Úřady nařídily karanténu v hotelu na Tenerife kvůli koronaviru. Je v něm i šest českých turistů

Šest Čechů nemůže opustit hotel na kanárském ostrově Tenerife. U jednoho z hostů se potvrdila nákaza koronavirem, španělské úřady proto u něj nařídily karanténu, potvrdila Radiožurnálu mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Pět turistů odletělo v pondělí a mělo se vrátit 6. března, jedna žena už tam byla dříve. Zda se budou v plánovaném termínu moci vrátit, není zatím jasné.

Madrid (Aktualizováno: 13:56 25. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé se po budově mohou podle dostupných informací volně pohybovat, ale celý objekt je pod policejním dohledem | Foto: Borja Suarez | Zdroj: Reuters

Podle předběžných informací by karanténa měla trvat 14 dní. V úterý to řekla ředitelka CK Canaria Travel Lenka Viková a mluvčí Invie Andrea Řezníčková. Ministerstvo zahraničí je s Čechy na Tenerife v kontaktu.

Španělské úřady nařídily karanténu pro zhruba tisícovku hostů hotelu, informoval server listu El País.

Ředitelka CK Canaria Travel Lenka Viková uvedla, že ve čtyřhvězdičkovém hotelu H10 Costa Adeje Palace je pět dospělých a jedno dítě z Česka.

Podle dostupných informací se lidé mohou volně pohybovat po hotelu, ale celý objekt je pod policejním dohledem. „S klienty jsme v nepřetržitém kontaktu. Situace v hotelu je klidná, jsou normálně u bazénu,“ řekla Viková.

Čechům se nyní delegáti podle Vikové budou snažit doručit dezinfekční gely a roušky. Pohotovostní režim platí už od pondělního večera. „Hotel jsme ihned stáhli z nabídky,“ doplnila Řezníčková.

Epidemiolog Prymula: Karanténa je jediné opatření, které v tuto chvíli můžeme proti koronaviru aplikovat

Číst článek

Lidé se po budově mohou podle dostupných informací volně pohybovat, ale celý objekt je pod policejním dohledem. „Hotel jsme ihned stáhli z nabídky,“ doplnila mluvčí Invie Řezníčková.

Pohotovostní režim platí už od pondělního večera poté, co test definitivně potvrdil nemoc u 69letého italského lékaře z Lombardie, který je na Kanárských ostrovech na dovolené.

Podle Vikové je u hostů hotelu prováděno zdravotní vyšetření. „Italský turista, u kterého byla nákaza potvrzena, je v nemocnici. U jeho manželky se nemoc nepotvrdila,“ uvedla. Lidé, kteří přiletěli na místo po uzavření hotelu, byli přesunuti do jiných hotelů. Březnové zájezdy CK zatím podle Vikové neruší.

Hotel je možné dohledat také na stránkách CK Fischer. Podle jejího mluvčího Jana Bezděka ale kancelář v něm nyní pobyt nenabízí a žádné klienty na místě nemá, řekl v úterý. V hotelu není ani žádný z klientů CK Čedok, potvrdila mluvčí Eva Němečková. „Na Kanárských ostrovech máme nyní 140 klientů,“ dodala.

„S Čechy, kteří byli izolování v hotelu na ostrově Tenerife, jsme v kontaktu,“uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. „Důvodem uzavření budovy byla nákaza jednoho z klientů hotelu, jde tudíž o preventivní opatření. O dalším postupu rozhodne tamní zdravotnická rada během dnešního dne,“ doplnila.

Španělsko dosud zaznamenalo nákazu u Brita, který navštívil Mallorcu, a u Němce, u něhož se nemoc projevila při pobytu na kanárském ostrově La Gomera.

jas, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme