Tepelné elektrárny nebudou muset snížit emise. USA zruší Obamova ekologická opatření

Spojené státy zruší jeden ze zákonů na ochranu přírody z éry bývalého prezidenta Baracka Obamy. Tepelné elektrárny tak nebudou muset do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů o třetinu. Obamův plán ale nikdy nevstoupil v platnost, jelikož ho zablokovaly státy ovládané republikány.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Scott Pruitt, šéf americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA). | Foto: Jeenah Moon | Zdroj: Reuters

Současný prezident Donald Trump už v březnu prohlásil, že pravidla zruší a nařídil jejich prověření.

Nyní šéf americké vládní Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) Scott Pruitt oznámil, že nové opatření podepíše v úterý.

Pruitt, který do Bílého domu nastoupil po zvolení Donalda Trumpa, tvrdí, že Obamův plán překračuje pravomoci federálního zákona nastavením takových standardů, které není možné rozumně splnit.

Funkcí EPA podle něj není skrze omezení "vyhlašovat válku" americkým hospodářským odvětvím. Osobně popírá, že by byl člověk hlavním viníkem klimatických změn.

Ondřej Elbel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme