Terorista McVeigh popraven

Smrtící injekcí zemřel ve 14:14 Timothy McVeigh, terorista, který byl shledán vinným za dosud nejkrvavější masakr v historii Spojených států. Na uzavřeném televizním kanálu a ve věznici Terre Haute v americkém státě Indiana sledovali jeho popravu pozůstalí mrtvých.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

McVeigh v roce 1995 vyhodil do vzduchu budovu federálních úřadů v Oklahoma City. Zabil při tom 168 lidí a dalších asi 600 zranil.

Jeho smrt potvrdil před shromážděnými novináři šéf federální věznice v Terra Haut. Henry Lewin oznámil, že byl naplněn příkaz amerického soudu. Timothy McVeigh byl popraven smrtící injekcí a prohlášen za mrtvého ve 14:14 minut středoevropského času. McVeigh nevyužil své možnosti pronést poslední slova. Místo toho vydal písemné prohlášení, ve kterém vyjádřil hrdost nad činem, který má na svědomí.

Tento vyznamenaný veterán války v Perském zálivu spáchal před šesti lety pumový útok na úřední budovu v Oklahoma City jako pomstu za zásah americké vlády proti sektě Davidiánů.

Popravu sledovalo přímo na místě ve věznici 10 novinářů, 10 pozůstalých, McVeighovy právníci a zástupci americké vlády. Další tři stovky příbuzných obětí sledovaly popravu na uzavřeném televizním okruhu v Oklahoma City. V Terra Haut byla také zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme