Terorista McVeigh popraven

Smrtící injekcí zemřel ve 14:14 Timothy McVeigh, terorista, který byl shledán vinným za dosud nejkrvavější masakr v historii Spojených států. Na uzavřeném televizním kanálu a ve věznici Terre Haute v americkém státě Indiana sledovali jeho popravu pozůstalí mrtvých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

McVeigh v roce 1995 vyhodil do vzduchu budovu federálních úřadů v Oklahoma City. Zabil při tom 168 lidí a dalších asi 600 zranil.

Jeho smrt potvrdil před shromážděnými novináři šéf federální věznice v Terra Haut. Henry Lewin oznámil, že byl naplněn příkaz amerického soudu. Timothy McVeigh byl popraven smrtící injekcí a prohlášen za mrtvého ve 14:14 minut středoevropského času. McVeigh nevyužil své možnosti pronést poslední slova. Místo toho vydal písemné prohlášení, ve kterém vyjádřil hrdost nad činem, který má na svědomí.

Tento vyznamenaný veterán války v Perském zálivu spáchal před šesti lety pumový útok na úřední budovu v Oklahoma City jako pomstu za zásah americké vlády proti sektě Davidiánů.

Popravu sledovalo přímo na místě ve věznici 10 novinářů, 10 pozůstalých, McVeighovy právníci a zástupci americké vlády. Další tři stovky příbuzných obětí sledovaly popravu na uzavřeném televizním okruhu v Oklahoma City. V Terra Haut byla také zpravodajka Českého rozhlasu Olga Krupauerová.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme