Terorista použil proti Izraelcům autobus

K nejhoršímu teroristickému útoku za posledních pět měsíců intifády došlo v Izraeli. Autobus s palestinským řidičem krátce před osmou hodinou ráno vjel plnou rychlostí do skupiny vojáků a civilistů, kteří čekali na autobusové zastávce na jižním předměstí Tel Avivu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle posledních informací devět Izraelců, z toho sedm vojáků, na místě zemřelo. Dalších dvacet bylo zraněno. Řidič, který se snažil ujet, byl postřelen policií a je ve vážném stavu.

Útok ostře odsoudili jak Ariel Šaron, tak stále ještě úřadující Ehud Barak. K odpovědnosti se zatím přihlásily dvě palestinské militantní skupiny. Podle Arafatova poradce Ahmeda Abdel Rahmána nese vinu na dnešním krveprolití sám Izrael a Ehud Barak, protože násilí plodí další násilí.

Odstupující izraelský premiér Ehud Barak reagoval na tragedii příkazem uzavřít hranice s palestinskými územími. Izrael dále uzavřel mezinárodní letiště v Gaze, která spadá pod palestinskou samosprávu. Další odvetné kroky bude Barak konzultovat z užším bezpečnostním kabinetem v nejbližších hodinách.

Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme