Terorista použil proti Izraelcům autobus

K nejhoršímu teroristickému útoku za posledních pět měsíců intifády došlo v Izraeli. Autobus s palestinským řidičem krátce před osmou hodinou ráno vjel plnou rychlostí do skupiny vojáků a civilistů, kteří čekali na autobusové zastávce na jižním předměstí Tel Avivu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle posledních informací devět Izraelců, z toho sedm vojáků, na místě zemřelo. Dalších dvacet bylo zraněno. Řidič, který se snažil ujet, byl postřelen policií a je ve vážném stavu.

Útok ostře odsoudili jak Ariel Šaron, tak stále ještě úřadující Ehud Barak. K odpovědnosti se zatím přihlásily dvě palestinské militantní skupiny. Podle Arafatova poradce Ahmeda Abdel Rahmána nese vinu na dnešním krveprolití sám Izrael a Ehud Barak, protože násilí plodí další násilí.

Odstupující izraelský premiér Ehud Barak reagoval na tragedii příkazem uzavřít hranice s palestinskými územími. Izrael dále uzavřel mezinárodní letiště v Gaze, která spadá pod palestinskou samosprávu. Další odvetné kroky bude Barak konzultovat z užším bezpečnostním kabinetem v nejbližších hodinách.

Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme