Terorista Zarkáví byl podle tisku v Iráku zraněn

Jordánský terorista Abú Músá Zarkáví,považovaný za vůdce odporu v Iráku, byl údajně zraněn a minulý týden se krátce léčil v jedné z iráckých nemocnic. Píše to britský list Sunday Times. Zarkávího podle listu ošetřili v nemocnici ve městě Ramádí na západě země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

abú Músa Zarkáví | Foto: Dagmar Částková

Podle iráckého lékaře, který si nepřál být jmenován, vyhledal terorista ošetření minulou středu a silně krvácel. Doprovázela ho ozbrojená eskorta složená ze tří mužů. Lékař odmítl upřesnit, jaká zranění Zarkáví utrpěl, ale prý ho bezpečně poznal podle fotografií vysílaných v televizi.

"Ošetřil jsem jeho zranění a požádal ho, aby zůstal v nemocnici na pozorování. Řekl jsem mu, že budu potřebovat jeho jméno a jména jeho společníků," řekl lékař listu Sunday Times. "Začal ale být velmi nervózní a podrážděný. Odmítl říct jméno a dodal, že v nemocnici nezůstane."

Není to poprvé, kdy média hlásí, že byl osmatřicetiletý Zarkáví zraněn. Americká armáda vyšetřovala zprávy, podle nichž se nechal v Ramádí ošetřit už koncem dubna. Zvěsti o tom, že je nemocný či zraněný, zveřejnil začátkem května list Washington Post.

Na dopadení Zarkávího, který je zřejmě nejaktivnějším současným velitelem světové teroristické sítě Al-Káida a v Iráku považovaný za veřejného nepřítele číslo jedna, vypsaly Spojené státy odměnu 25 milionů dolarů.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme