Terorista Zarkáví byl podle tisku v Iráku zraněn

Jordánský terorista Abú Músá Zarkáví,považovaný za vůdce odporu v Iráku, byl údajně zraněn a minulý týden se krátce léčil v jedné z iráckých nemocnic. Píše to britský list Sunday Times. Zarkávího podle listu ošetřili v nemocnici ve městě Ramádí na západě země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

abú Músa Zarkáví | Foto: Dagmar Částková | Zdroj: Český rozhlas

Podle iráckého lékaře, který si nepřál být jmenován, vyhledal terorista ošetření minulou středu a silně krvácel. Doprovázela ho ozbrojená eskorta složená ze tří mužů. Lékař odmítl upřesnit, jaká zranění Zarkáví utrpěl, ale prý ho bezpečně poznal podle fotografií vysílaných v televizi.

"Ošetřil jsem jeho zranění a požádal ho, aby zůstal v nemocnici na pozorování. Řekl jsem mu, že budu potřebovat jeho jméno a jména jeho společníků," řekl lékař listu Sunday Times. "Začal ale být velmi nervózní a podrážděný. Odmítl říct jméno a dodal, že v nemocnici nezůstane."

Není to poprvé, kdy média hlásí, že byl osmatřicetiletý Zarkáví zraněn. Americká armáda vyšetřovala zprávy, podle nichž se nechal v Ramádí ošetřit už koncem dubna. Zvěsti o tom, že je nemocný či zraněný, zveřejnil začátkem května list Washington Post.

Na dopadení Zarkávího, který je zřejmě nejaktivnějším současným velitelem světové teroristické sítě Al-Káida a v Iráku považovaný za veřejného nepřítele číslo jedna, vypsaly Spojené státy odměnu 25 milionů dolarů.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme