Terorista Zarkáví je podle iráckého ministra mrtev

Irák vyšetřuje údajnou smrt Abú Musaaba Az Zarkávího, vůdce irácké pobočky teroristické sítě Al-Kajdá. Informaci o pravděpodobné smrti Az Zarkávího v severoiráckém Mosulu zveřejnil šéf irácké diplomacie Hošiár Zíbárí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

abú Músa Zarkáví | Foto: Dagmar Částková

Zřejmě rozhodne až výsledek testu DNA. Irácký ministr zahraničí Hošiár Zíbárí uvedl pro jordánskou agenturu Petra, že Az Zarkáví, který je jordánského původu, zřejmě zemřel při zásahu amerických jednotek proti ozbrojencům. Ti se skrývali v jednom z domů v severoiráckém městě Mosul. Ozbrojenci včetně Az Zarkávího údajně kladli velký odpor a nakonec odpálili nálože, protože nebylo možné z obklíčení uniknout.

Smrt Az Zarkávího už byla ohlášena několikrát a tyto informace se zatím nikdy nepotvrdily. Mnoho Arabů a Iráčanů vůbec nevěří, že by Az Zarkáví existoval a domnívají se, že USA používají jeho osobu jako záminku pro pokračování své vojenské přítomnosti.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme