Teroristé chtěli zmařit světový šampionát ve fotbale

Bombový útok na jeden z německých fotbalových stadionů plánovali během předloňského mistrovství světa dva islámští teroristé. Ti nakonec výbušné systémy nastražili v regionálních vlacích. Bomby, které mohly způsobit velké krveprolití, ale naštěstí nevybuchly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stadion v Kolíně n. Rýnem | Foto: Jiří Hošek

Terčem útoku dvou mladých Libanonců mohl být stadion v Kolíně nad Rýnem, kde jeden ze svých zápasů sehrála i česká reprezentace. Oba islámští radikálové zvažovali také atentát na most Hohenzollernů rovněž v Kolíně. To dnes před soudem vypověděl vyšetřovatel Spolkového kriminálního úřadu, který v Libanonu vyslýchal jednoho z pachatelů Džiháda H..

Ten byl v prosinci v Bejrútu odsouzen k dvanáctiletému žaláři. Jeho kumpán, který se zodpovídá před soudem v Düsseldorfu, dostal v Libanonu v nepřítomnosti doživotí.

Podle policie chtěli oba mladíci zabít co největší množství lidí. To se jim málem podařilo, ovšem výbušné systémy nastražené ve dvou regionálních vlacích, šťastnou shodou náhod selhaly.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme