Teroristé chystali atentáty v Thajsku

Thajská policie překazila plány na teroristické útoky proti západním zastupitelským úřadům a přímořským letoviskům. Podařilo se jí zatknout čtyři členy muslimské organizace Jemaah Islamyiah, kteří chystali bombové atentáty a chtěli také unést letadlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bangkok

Tři thajští muslimové a jeden obyvatel Singapuru byli zatčeni ve spolupráci se singapurskou policií. Právě ta jim poskytla informace o podezřelých členech organizace Jemaah Islamyiah, která operuje hlavně v Indonésii a spolupracuje s militantními skupinami na jihu Filipín. Jejím cílem je vytvoření islámského státu na jihovýchodě Asie.

Podle představitelů thajské policie zadržení muži připravovali bombové atentáty proti nejpopulárnějším turistickým resortům v zemi včetně Phuketu a Pattaye. Singapurská vláda dnes také potvrdila, že skupina se chystala unést letadlo, které měla nechat nasměrovat na singapurské mezinárodní letiště Changi.

Vyšetřovatelé předpokládají, že prozrazená skupina měla nejméně pět členů, po ostatních se proto nyní intenzívně pátrá. Thajsko ještě donedávna tvrdilo, že na jeho území žádný teroristický útok nehrozí.

Robert Mikoláš, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme