Teroristé povraždili v Bagdádu desítky civilistů

Nejméně 56 lidí zahynulo při sérii pumových útoků, které zasáhly šíitské oblasti Bagdádu. Více než sto dalších lidí utrpělo zranění. Oznámily to úřady v irácké metropoli.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po útoku teroristů v Bagdádu

Po útoku teroristů v Bagdádu | Foto: AFP

Teroristé útočili v době hlavních pátečních modliteb v blízkosti šíitských mešit. Bezpečnost už odpovědnost nepřímo připsala sunnitským extremistům. Jak prohlásil mluvčí bagdádské bezpečnosti generál Músaví, útok na šíity je odplatou za ztráty, které utrpěla teroristická síť al-Káida.

V neděli irácké a americké jednotky zabily její dva hlavní vůdce Abú Ajjúba Masrího a Abú Umara Baghdádího. Iráčtí činitelé tvrdí, že odvetné teroristické útoky se daly čekat.

Irácká bezpečnost také podle televize as-Sumaríja oznámila dopadení Abú Hajdara, který prý naplánoval sérii loňských útoků na hotely a vládní budovy. Při nich zahynulo několik set lidí a tisíce jich byly zraněny.

Sunnitští extremisté bojují v Iráku za nastolení náboženského režimu a mají i fiktivní státní správu. Abú Hajdar v ní figuroval jako „guvernér Bagdádu"

Igor Maňour, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme