Teroristé v Katalánsku plánovali velký bombový atentát, řekl u výslechu podezřelý z útoku v Barceloně

Soud v Madridu začal vyslýchat čtyři muže zadržených v souvislosti s teroristickými útoky v Katalánsku. Jeden z nich podle zdrojů blízkých vyšetřování potvrdil, že skupina plánovala daleko větší útok pomocí výbušnin.

Barcelona Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sedmnáctiletého Moussa Oukabira hledá španělská policie pro důvodné podezření řízení bílé dodávky, kterou najel do davu lidí v Barceloně.

Sedmnáctiletého Moussa Oukabira hledá španělská policie pro důvodné podezření řízení bílé dodávky, kterou najel do davu lidí v Barceloně. | Foto: RTVE a Sergio Perez | Zdroj: Reuters

Před speciálním trestním soudem v Madridu promluvil o plánech teroristické buňky Muhammad Šamlál, který přežil výbuch domu ve městě Alcanar. Právě tam shromáždili třaskaviny a na 120 tlakových láhví s propan butanem. Policie potvrdila, že při explozi zemřel také imám Abdalbaki es Satty, který měl celou skupinu organizovat.

Policie zastřelila atentátníka z Barcelony. Navedl ji telefonát občanky

Číst článek

Jak potvrdil šéf katalánské policie Josep Trapero, všichni členové teroristické buňky jsou buď mrtví, nebo ve vazbě. Vyšetřování - například možných vazeb na Islámský stát, který se k útoku přihlásil - ale pokračuje.

Policie v pondělí večer u Barcelony zastřelila Júnise abú Jakúba, který podle ní ve čtvrtek odpoledne najel dodávkou na třídu v centru Barcelony.

V nemocnicích zůstává skoro 50 zraněných, sedm z nich je ve vážném stavu. Při útoku dodávkou v Barceloně a pozdějším pokusu o masakr v Cambrils zabili teroristé celkem 15 lidí.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme