Teroristé v Katalánsku plánovali velký bombový atentát, řekl u výslechu podezřelý z útoku v Barceloně

Soud v Madridu začal vyslýchat čtyři muže zadržených v souvislosti s teroristickými útoky v Katalánsku. Jeden z nich podle zdrojů blízkých vyšetřování potvrdil, že skupina plánovala daleko větší útok pomocí výbušnin.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sedmnáctiletého Moussa Oukabira hledá španělská policie pro důvodné podezření řízení bílé dodávky, kterou najel do davu lidí v Barceloně. | Foto: RTVE a Sergio Perez | Zdroj: Reuters

Před speciálním trestním soudem v Madridu promluvil o plánech teroristické buňky Muhammad Šamlál, který přežil výbuch domu ve městě Alcanar. Právě tam shromáždili třaskaviny a na 120 tlakových láhví s propan butanem. Policie potvrdila, že při explozi zemřel také imám Abdalbaki es Satty, který měl celou skupinu organizovat.

Policie zastřelila atentátníka z Barcelony. Navedl ji telefonát občanky

Číst článek

Jak potvrdil šéf katalánské policie Josep Trapero, všichni členové teroristické buňky jsou buď mrtví, nebo ve vazbě. Vyšetřování - například možných vazeb na Islámský stát, který se k útoku přihlásil - ale pokračuje.

Policie v pondělí večer u Barcelony zastřelila Júnise abú Jakúba, který podle ní ve čtvrtek odpoledne najel dodávkou na třídu v centru Barcelony.

V nemocnicích zůstává skoro 50 zraněných, sedm z nich je ve vážném stavu. Při útoku dodávkou v Barceloně a pozdějším pokusu o masakr v Cambrils zabili teroristé celkem 15 lidí.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme