Teroristé z Al-Káidy kvůli Gaze hrozí Izraeli i Západu

Muslimové musejí udeřit proti izraelským a západním cílům, aby pomstili smrt stovek Palestinců, které v uplynulých dnech zabily izraelské útoky v Gaze. Ve zvukové nahrávce to prohlásil druhý muž teroristické sítě Al-Káida Ajmán Zavahrí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Izraelský útok na Gazu je podle něj součástí dlouhodobé války sionistů a křižáků proti islámu. Al-Káida proto slibuje odvetu, která prý neskončí, dokud nebudou pomstěni všichni zabití, zranění, vdovy a sirotci z Gazy. Zejména Američané prý nebudou žít v míru, dokud mír nebudou mít také Palestinci.

Na palestinských územích se zatím nepodařilo odhalit prakticky nikoho, kdo by měl na globální teroristickou síť nějaké vazby. Vůdci Al-Káidy ale naopak izraelskou okupaci Gazy používají jako svůj přední argument v boji proti Západu.

Zavahrí komunikuje se světem prostřednictvím internetu pravidelně. V posledním prohlášení z 1. prosince velebil tři teroristy popravené za pumové útoky na Bali jako "nezlomné hrdiny". Ve videozáznamu z 28. listopadu prohlásil, že příčinou současné finanční krize jsou války, které USA vedou v Iráku a v Afghánistánu. Před tím kritizoval budoucího amerického prezidenta Baracka Obamu a vyzval k dalším útokům na "zločineckou Ameriku".

Přečtěte si také:
V Gaze přibývá civilních obětí izraelských útoků, diplomacie zatím selhává

Martin Hromádka, Břetislav Tureček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme