Teroristé z Al-Káidy kvůli Gaze hrozí Izraeli i Západu

Muslimové musejí udeřit proti izraelským a západním cílům, aby pomstili smrt stovek Palestinců, které v uplynulých dnech zabily izraelské útoky v Gaze. Ve zvukové nahrávce to prohlásil druhý muž teroristické sítě Al-Káida Ajmán Zavahrí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Izraelský útok na Gazu je podle něj součástí dlouhodobé války sionistů a křižáků proti islámu. Al-Káida proto slibuje odvetu, která prý neskončí, dokud nebudou pomstěni všichni zabití, zranění, vdovy a sirotci z Gazy. Zejména Američané prý nebudou žít v míru, dokud mír nebudou mít také Palestinci.

Na palestinských územích se zatím nepodařilo odhalit prakticky nikoho, kdo by měl na globální teroristickou síť nějaké vazby. Vůdci Al-Káidy ale naopak izraelskou okupaci Gazy používají jako svůj přední argument v boji proti Západu.

Zavahrí komunikuje se světem prostřednictvím internetu pravidelně. V posledním prohlášení z 1. prosince velebil tři teroristy popravené za pumové útoky na Bali jako "nezlomné hrdiny". Ve videozáznamu z 28. listopadu prohlásil, že příčinou současné finanční krize jsou války, které USA vedou v Iráku a v Afghánistánu. Před tím kritizoval budoucího amerického prezidenta Baracka Obamu a vyzval k dalším útokům na "zločineckou Ameriku".

Přečtěte si také:
V Gaze přibývá civilních obětí izraelských útoků, diplomacie zatím selhává

Martin Hromádka, Břetislav Tureček, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme