Teroristé zabili v indické Bombaji nejméně 80 lidí

Nejméně 80 lidí dnes zemřelo při sérii ozbrojených útoků v indické Bombaji. Dalších víc než 250 lidí podle agentury Reuters utrpělo zranění. Indické úřady incident přikládají teroristům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útok teroristů v Bombaji | Foto: ČTK

Ozbrojenci zahájili koordinovaný útok na sedmi místech, mimo jiné v nemocnici, na nádraží či v turisty oblíbené restauraci. Vyhodili do vzduchu i jednu čerpací stanici v centru města.

V plamenech je i hala hotelu Tádž Mahal. Tam útočníci údajně zadržují asi 15 západních turistů jako rukojmí. Jeden ze svědků uvedl, že vyhledávají zejména Američany a Brity.

Mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová Radiožurnálu řekla, že nemá zprávy o případných českých obětech. "Situace v Bombaji je teď nepřehledná, indické úřady doporučují lidem, aby nevycházeli z domů. My se snažíme zjistit, jestli tam nebyli nějací čeští občané, ale v tuto chvíli to nemůžeme ani potvrdit, ani vyvrátit," uvedla Opletalová.

Policistům se nedaří dostat situaci pod kontrolu. Z města se stále ozývají nové exploze a výstřely. Do ulic Bombaje už byla vyslána armáda. Indické úřady nepochybují, že jde o teroristické útoky. Podle agentury Reuters se k nim přihlásila méně známá teroristická skupina Deccan Mujahideen.

Martin Hromádka, Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme