Teroristé zaútočili na Izraelce u hranic s Egyptem

Nejméně šest lidí zahynulo a přes 20 utrpělo zranění při sérii teroristických útoků na jihu Izraele. Útoky ozbrojenců na civilní vozidla v Negevské poušti přerostly v přestřelky s vojáky. Při těchto bojích zahynulo podle nepotvrzených zpráv pět až sedm izraelských vojáků. Mrtví jsou prý i tři útočníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský linkový autobus napadený teroristy poblíž egyptských hranic. | Zdroj: Reuters

Útočníci nejprve pálili na linkový autobus jedoucí z Berševy do Eilatu u Rudého moře. Pak nedaleko zaútočili protitankovou střelou na další autobus a na civilní automobil, ve kterém zabili čtyři lidi.

Mezitím došlo k několika pumovým útokům na přestřelkám s vojáky podél hranice s Egyptem.

Izraelci spekulují, že na autobus mohli v první chvíli pálit útočníci právě z Egypta. Řidič autobusu dokonce tvrdí, že to byli egyptští vojáci. Guvernér jižní části Sinajského poloostrova to ale vylučuje s tím, že z Egypta nikdo nestřílel.

Izraelská armáda a speciální protiteroristické síly okamžitě spustily operaci k dopadení útočníků. Izrael zavřel letiště Uvda a město Eilat, nyní pročesává rozsáhlé pouštní oblasti.

Palestinci mezitím ohlásili, že hnutí Hamás nařídilo všem svým lidem, aby opustili základny, a vyhnuli se tak izraelské odvetě.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme