Teroristi ze skupiny Tři mušketýři dostali doživotí. Připravovali útok na britskou policii a armádu

Britský soud poslal ve čtvrtek na doživotí za mříže čtyři islamisty. Skupina nazvaná Tři mušketýři plánovala podle rozsudku teroristický útok proti policii a armádě. Čtveřice odsouzených obvinění odmítá.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teroristi ze skupiny Tři mušketýři dostali doživotí. Připravovali útok na britskou policii a armádu | Zdroj: West Midlands Police

Čtyři muži byli zatčeni loni v srpnu. Úřady se tehdy domnívaly, že se chystají bezprostředně zaútočit na policii a armádu. Dva z nich se zúčastnili výcvikového tábora v Pákistánu a už dříve byli odsouzeni za podobné skutky.

V autě jednoho z mužů našli bezpečnostní agenti částečně hotovou trubkovou bombu, maketu pistole a nože s nápisy, které v arabštině znamenají nevěřící. Stalo se tak ve chvíli, kdy agent tajné služby MI5 umisťoval do vozu odposlouchávací zařízení.

„Nedávné atentáty ukázaly, jakou hrůzu mohli obžalovaní způsobit, pokud by nebyli zastaveni," uvedla zástupkyně prokuratury Sue Hemmingová.

Tři odsouzení ve věku 28, 25 a 33 let mohou po dvaceti letech požádat o propuštění. Čtvrtý odsouzený, kterému je 38 let, tak může učinit už po patnácti letech za mřížemi.

Muži během procesu v Londýně prohlašovali, že jsou nevinní a že zbraně nalezené v autě tam umístil agent MI5. Soud jej také vyslechl, ale pak tvrzení obžalovaných zamítl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme