Teroristické útoky na ostrově Bali: přes 30 mrtvých, více než 100 zraněných

V plážovém turistickém středisku na indonéském ostrově Bali v sobotu došlo k explozím. Indonéská policie oficiálně potvrdila dva výbuchy způsobené bombami. Tamní média uvádějí čtyři. Nejsou známy přesné škody, které výbuchy napáchaly. Podle tamního ministerstva zahraničí může být mrtvých více než devět - podle diplomacie je jednou z obětí Australan, další je Japonka. Francouzská ambasáda informovala o 32 zabitých a nejméně 101 zraněných. Indonéský prezident Susilo Bambang Yudhoyono exploze ostře odsoudil jako teroristické útoky.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zraněný muž po útoku na pláži Kuta

Zraněný muž po útoku na pláži Kuta

Indonéská policie oficiálně potvrdila dvě exploze. Výbuchy nastaly na známých místech, která jsou oblíbena mezi zahraničními turisty. Exploze zazněla v obchodním středisku na pláži Kuta. Další téměř současnou detonaci hlásí pláž Jimbaran.

O život přišlo nejméně 19 osob. S odvoláním na nemocniční zdroje to oznámila agentura AP. Reuters také cituje lékařské zdroje - podle nich je přinejmenším 12 mrtvých. Mnoho z nich jsou prý cizinci. Francouzská ambasáda přišla s bilancí 32 obětí a 101 zraněných. Indonéská diplomacie uvedla, že jednou z obětí je občan Austrálie, další je obyvatelkou Japonska.

Zcela přesný počet zraněných není znám. Obyvatelé tvrdí, že jsou mezi nimi většinou cizinci. Agentura Reuters sdělila, že svědek celé události v oblasti Kuta viděl, že šest lidí bylo převezeno do nemocnice. Ta oficiálně potvrdila 41 zraněných cizinců.

Indonéský prezident Susilo Bambang Yudhoyono ostře odsoudil sérii výbuchů na Bali a nazval je teroristickými útoky. Prohlásil to na místě neštěstí, kam okamžitě odcestoval z Jakarty.

Podle českého Ministerstva zahraničí pobývají na Bali menší skupinky turistů z ČR. O tom, že by byl nějaký obyvatel Česka zraněn nebo dokonce usmrcen, naše diplomacie žádné informace nemá. České velvyslanectví v Jakartě má zatím velké problémy se spojením s naším honorárním konzulem, který na Bali působí.

Na pláži Kuta spáchali v říjnu 2002 islámští radikálové pumový útok. Zahynulo při něm 202 lidí, většinou cizinců. Poté provedli nejméně dva další atentáty, a to v hlavním městě Jakartě. Přišlo při nich o život nejméně 23 osob.

Marián Vojtek, Silvie Burjanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme