Teroristické útoky nám změní život, říkají Bruselané zpravodaji ČRo

Teroristický útok belgickou metropoli šokoval, lidé nevěděli, co se stalo, a litovali obětí na lidských životech. Velké problémy způsobily útoky také v dopravě. Brusel téměř paralyzovaly, provoz metra ale i autobusových linek byl přerušen.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé vyčkávají na výsledek kontroly hlavního nádraží v Bruselu | Zdroj: Reuters

Stále trochu vyděšená, asi padesátiletá učitelka vypráví o tom, že byla jen kousek od místa, kde vybuchla nálož. Jak říká zpravodaji ČRo, jezdí tudy do práce každý den. A i když má strach, musí zítra znovu jet metrem - pokud tedy metro pojede.

Školu prý dnes zavřeli, dětem nic nevysvětlovali, jsou prý příliš malé. Nechali je, ať si hrají. A poslali rodičům zprávu, že všechno je v pořádku, dodává žena.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bezpečnostní opatření budou nepříjemná, ale nemusejí stačit, svěřují se obyvatelé Bruselu zpravodaji ČRo Janu Šmídovi

Před jižním nádražím postávají stovky lidí, budova je evakuovaná. Všichni čekají na to, jestli vlaky znovu pojedou, aby se dostali domů.

Asi pětadvacetiletý student říká, že tu takhle čeká už od samého rána, prakticky celý den. Nikdo mu nebyl schopen říci, jestli nádraží znovu otevřou. A protože byla zastavena veškerá veřejná doprava, tak jinou možnost dostat se domů nemá.

Před nádražím Midi se musejí cestující podrobit kontrole | Foto: Reuters

Asi čtyřicetiletého muže, který žije v belgické metropoli, útok šokoval. Tyto události považuje za velmi smutné, protože oběťmi jsou nevinní lidé.

Ještě neví, jak se změní jeho život. Ale jak tvrdí, všichni musejí počítat s tím, že se zvýší bezpečnostní opatření a všude budou kontroly. Podle něj to bude nepříjemné, ale ani to prý nemusí stačit.

Jak dál vypráví, o útoku dozvěděl ze svého mobilního telefonu. Nemohl se prý nikam dovolat, tak se díval, jestli má přístroj v pořádku. Klikl na zprávy a zjistil, co se stalo.

ONLINE: Při teroristických útocích v Bruselu zemřelo na 30 lidí, k činu se hlásí IS

Číst článek

Státní vlajky byly na znamení smutku spuštěny v Bruselu na půl žerdi | Foto: Reuters

Brusel | Foto: ČTK

Bruselským letištěm otřásly dva výbuchy | Foto: ČTK

Jan Šmíd, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme