Teroristický útok v Londýně

V noci ze soboty na neděli otřásl centrem Londýna výbuch. Policie se obává, že exploze, která se udála před televizním střediskem BBC, by mohla být předzvěstí dalších teroristických útoků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

K výbuchu došlo půl hodiny po půlnoci několik metrů od hlavního vchodu do televizního střediska BBC v centrálním Londýně. Bomba byla nastražena v červeném londýnském taxíku zakoupeném krátce předtím. Náměstek hlavního komisaře protiteroristického útvaru Scotland Yardu Alan Fry řekl, že výbuch souvisí se třemi podobnými incidenty v Londýně v loňském roce včetně útoku na budovu ústředí kontrarozvědky EMI 6.

Tímto výbuchem nebyl nikdo zraněn. Podle názoru policie mohl být výbuch odvetou za dokument BBC, v němž byli odhaleni údajní zosnovatelé útoku organizace Real RIA v severoirském tržním městě Omah před dvěma lety. Úřadovna premiéra Downing Street útok odsoudila a slíbila, že viníci budou dopadeni.

Markéta Kaclová, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme