Vídeňská policie: Všichni zatčení kvůli teroristickému útoku jsou napojení na radikály

Všech patnáct lidí zatčených kvůli pondělnímu teroristickému útoku ve Vídni má vazby na radikální islamismus. Uvedli to ve čtvrtek ministr vnitra Karl Nehammer a představitelé policie. Podle nich už má osm ze zatčených záznam.

Vídeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie na místě útoku ve Vídni | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Vyšetřování kromě Rakouska a Švýcarska pokračuje podle Nehammera ještě v jedné nejmenované zemi. Podle agentury APA je do něj zapojená i evropská agentura Europol.

Útok v centru Vídně spáchal v pondělí dvacetiletý Rakušan s albánskými kořeny Kujtim Fejzulai. Zabil čtyři lidi a přes 20 jich zranil, poté ho zastřelily zasahující jednotky.

Útočník ve Vídni jednal sám. Rakouská policie přesto zadržela 14 osob z rodin migrantů

Číst článek

Fejzulai už byl dříve odsouzen za teroristické spolčení, když se v roce 2018 pokusil neúspěšně dostat do Sýrie. Z vězení ho propustili na podmínku loni v prosinci.

V hodinách po útoku bylo v Rakousku předběžně zadrženo 14 osob z útočníkova okolí. Je jim mezi 18 a 28 lety, pocházejí stejně jako Fejzulai z prostředí migrantů a částečně mají občanství jiného státu, potvrdil ve středu Nehammer.

Při pondělním útoku bylo přes 20 lidí zraněno. Jedenáct raněných zůstává v nemocnicích poté, co byli ve středu do domácí péče propuštěni další dva pacienti. Tři zraněné oběti jsou na jednotkách intenzivní péče, informovala agentura APA. Zranění utrpěli střelné a bodné rány.

Eva Kobrlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme