Teroristům v nairobském nákupním centru zřejmě velel Súdánec cvičený Al-Káidou

Keňská armáda zveřejnila jména čtyř teroristů, kteří přepadli nairobské nákupní centrum. V jejich čele stál údajně Súdánec, kterého vycvičila Al-Káida. Všechny čtyři identifikované teroristy armáda při zásahu ve středisku zabila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Masakr v Nairobi | Foto: Jonathan Kalan | Zdroj: ČTK

Keňské televizní stanice odvysílaly záběry z bezpečnostních kamer, na kterých se prochází čtyři těžce ozbrojení útočníci. Kolik teroristů dohromady středisko přepadlo, ale zůstává otázkou. Původně totiž úřady spekulovaly o skupině až patnácti střelců.

Teroristé přepadli luxusní nákupní středisko před dvěma týdny a zabili přes 60 lidí. K útoku se přihlásila somálská islamistická skupina Al- Šabáb. Chtěla se pomstít za keňskou účast na mezinárodní operaci proti Šabábu v Somálsku.

Na základnu radikálu z organizace Al- Šabáb v Somálsku dnes zaútočilo komando zahraničních vojáků. Podle britské stanice BBC při zásahu zemřel nejméně jeden člen organizace.

Šabáb naopak tvrdí, že operace byla neúspěšná a přišel při ní o život jeden britský voják. Zatím není jasné, jestli dnešní zásah nějak souvisel s útokem v Keni.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme