Terri Schiavová je na pokraji smrti

Více než týden po odpojení od výživy je Američanka Terri Schiavová na pokraji smrti. Její stav se podle odborníků dostal do stádia, ze kterého už není návratu. Lékaři ženě alespoň začali podávat morfium na zmírnění bolesti. Naplňuje se tak přání jejího manžel, který tvrdí, že za těchto okolností by Terri nechtěla žít. To navíc posvětilo i několik instancí amerických soudů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Terri Schiavová

Terri Schiavová | Zdroj: ČTK

Lidé protestující před hospicem chtějí, aby se do věci vložil prezidentův bratr, floridský guvernér Jeb Bush. Jeden z demonstrantů televizní stanici BBC řekl: "Guvernér musí udělat totéž, co jeho bratr, když mu OSN nedovolila vstoupit do Iráku. Měli jsme pravomoc udělat v Iráku vše, abychom chránili americký lid; guvernér má zase odpovědnost chránit občany Floridy."

Na přístrojích je Schiavová závislá od rozsáhlého srdečního záchvatu v roce 1990, kdy utrpěla vážné poškození mozku. Ve Spojených státech žije podle různých odhadů v podobném stavu 15 až 35 tisíc lidí.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme