K řešení problémů se zásobováním v Británii přizval Johnson bývalého šéfa Tesca

Britský premiér Boris Johnson najal jako vládního poradce bývalého šéfa společnosti Tesco Davida Lewise. Na starost bude mít vyřešení problémů v dodavatelských řetězcích, které v posledních měsících způsobují problémy britské ekonomice. Podle agentury Reuters to ve vyjádření uvedla Johnsonova kancelář.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Davied Lewis, bývalý šéf Tesca

Davied Lewis, bývalý šéf Tesca | Foto: Peter Nicholls | Zdroj: Reuters

Lewis bude podle vlády radit Johnsonovi a ministru Stephenovi Barcleymu jednak ohledně kroků, které je potřeba učinit k okamžitému zlepšení situace, tak i co se týče dlouhodobých změn v dodavatelských řetězcích. Lewis bude rovněž spolupracovat s dalšími vládními činiteli na řešení akutních a krátkodobých problémů.

Nedostupné palivo a prázdné regály. Zvýšením imigrace se krize nevyřeší, tvrdí Johnson

Číst článek

Součástí jeho pracovní náplně bude „přicházet na příčiny současných překážek a preventivně předcházet těm budoucím“, uvedla premiérova kancelář.

V Británii nastal po odchodu z Evropské unie nedostatek pracovníků, který ještě zhoršila pandemie covidu-19. V zemi tím vznikly zásadní mezery v dodavatelských řetězcích, některé části země se v posledních týdnech potýkaly například s nedostatkem paliva na čerpacích stanicích, jinde prořídly regály supermarketů vzhledem k nedostatku drůbeže, vepřového masa či sycených nápojů. To vše podle Reuters ohrožuje zotavení ekonomiky po dlouhých uzávěrách způsobených šířením koronaviru.

Tesco je největším obchodním řetězcem v Británii. Lewis, původně manažer ve firmě Unilever, do Tesca nastoupil v roce 2014, kdy se nacházelo ve špatné ekonomické situaci. Vedení firmy opustil loni v říjnu s tím, že se mu z ní opět podařilo učinit lídra na trhu britských supermarketů.

Lewis byl do nové funkce jmenován do konce letošního roku a poprvé nastoupí v pondělí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme