Test DNA vrátil dítě nalezené po tsunami rodičům

O osudu čtyřměsíčního chlapečka nalezeného v prosinci po řádění vln tsunami na Srí Lance rozhodly testy DNA. Ty daly za pravdu manželům Džejaradžahovým, kteří se spolu s dalšími osmi páry k dítěti hlásili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dítě č. 81 | Foto: ČTK

Hoch, který vešel do povědomí veřejnosti jako dítě číslo 81, se jmenuje Abilass a narodil se 19. října 2004. Z matčiny náruče ho vyrvala ničivá obří vlna a zachránil ho jeden ze sousedů. Do nemocnice v městě Kalmunaj byl přijat 26. prosince jako 81. pacient.

Některé z manželských párů, které si na chlapce činily nárok, hrozily i sebevraždou, pokud dítě nedostanou. Oficiálně případ předali soudu pouze Džejaradžahovi, nemohli však své tvrzení dokumentovat, jelikož jim všechny doklady odnesla voda. Soud nakonec minulý týden nařídil testy DNA.

Rodina o veškerý majetek a přebývá nadále v uprchlickém táboře na okraji Kalmunaje, zatímco dítě je z příkazu soudu v místní nemocnici. Rodičům bude předáno ve středu. "Četl jsem dnes noviny a z nich vím, že test DNA byl předán soudu. Jsem tak šťasten a mohu jen děkovat bohu, že mi vrátil mé dítě," řekl televizní stanici BBC otec dítěte Murugupillaj Džejaradžah.

Chlapcova matka prohlásila, že až dostane hocha zpátky, splní svůj slib a rozbije stovku kokosových ořechů v chrámu hinduistického boha se sloní hlavou Ganéši, obětuje sladkou rýži bohu války Muruganovi a zabije kohouta na počest bohyně Kálí.

Martin Hromádka, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme