Test DNA vrátil dítě nalezené po tsunami rodičům

O osudu čtyřměsíčního chlapečka nalezeného v prosinci po řádění vln tsunami na Srí Lance rozhodly testy DNA. Ty daly za pravdu manželům Džejaradžahovým, kteří se spolu s dalšími osmi páry k dítěti hlásili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dítě č. 81 | Zdroj: ČTK

Hoch, který vešel do povědomí veřejnosti jako dítě číslo 81, se jmenuje Abilass a narodil se 19. října 2004. Z matčiny náruče ho vyrvala ničivá obří vlna a zachránil ho jeden ze sousedů. Do nemocnice v městě Kalmunaj byl přijat 26. prosince jako 81. pacient.

Některé z manželských párů, které si na chlapce činily nárok, hrozily i sebevraždou, pokud dítě nedostanou. Oficiálně případ předali soudu pouze Džejaradžahovi, nemohli však své tvrzení dokumentovat, jelikož jim všechny doklady odnesla voda. Soud nakonec minulý týden nařídil testy DNA.

Rodina o veškerý majetek a přebývá nadále v uprchlickém táboře na okraji Kalmunaje, zatímco dítě je z příkazu soudu v místní nemocnici. Rodičům bude předáno ve středu. "Četl jsem dnes noviny a z nich vím, že test DNA byl předán soudu. Jsem tak šťasten a mohu jen děkovat bohu, že mi vrátil mé dítě," řekl televizní stanici BBC otec dítěte Murugupillaj Džejaradžah.

Chlapcova matka prohlásila, že až dostane hocha zpátky, splní svůj slib a rozbije stovku kokosových ořechů v chrámu hinduistického boha se sloní hlavou Ganéši, obětuje sladkou rýži bohu války Muruganovi a zabije kohouta na počest bohyně Kálí.

Martin Hromádka, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme