Testy u ženy hospitalizované ve Francii s podezřením na ptačí chřipku byly negativní

Kontrolní testy rozptýlily obavy Francouzů z první nákazy ptačí chřipkou na jejich území. Mladá žena, která o víkendu skončila v nemocnici na jihu Francie s podezřením na ptačí chřipku, touto chorobou neonemocněla. Oznámily to zdroje z nemocnice v Montpellier.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turečtí veterináři likvidují drůbež | Foto: AFP

Na základě příznaků, které byly velice podobné symptomům ptačí chřipky, byla mladá žena v sobotu hospitalizována v nemocnici v Montpellier na jihu Francie. Informaci potvrdilo v neděli francouzské ministerstvo zdravotnictví s tím, že první testy na onemocnění virem H5N1 byly negativní. Přeto byly uskutečněny i kontrolní testy, ale ani ty výskyt viru v těle pacientky nepotvrdily.

Žena dva týdny pobývala v oblasti tureckého města Tarsu, kde se však virus podle všeho neobjevil. Podezření na ptačí chřipku padlo vzhledem k příznakům nemoci a s ohledem na tvrzení pacientky, že během návštěvy Turecka viděla mrtvé ptáky.

I přes negativní výsledky u této ženy jsou všichni Francouzi, kteří přijíždějí z míst, kde se objevila nákaza ptačí chřipkou, vyzýváni, aby v případě podezřelých symptomů okamžitě vyhledali lékařské ošetření.

V Turecku na ptačí chřipku zemřeli nejméně čtyři lidé a virus H5N1 byl zjištěn celkem u 21 lidí. Od roku 2003 si nemoc vyžádala přes osm desítek obětí hlavně v jihovýchodní Asii.

Jan Šmíd, Martin Drtina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme