Ředitelka pro osnovy nabádala v Texasu učitele, aby studentům nabízeli i knihy zpochybňující holokaust

Učitelé ve městě Southlake v americkém Texasu dostali pokyn, aby studentům nabízeli knihy zpochybňující holokaust. Během školení je k tomu nabádala ředitelka pro osnovy tamního obvodu, a to s odkazem na zákon o vyváženém přístupu ke kontroverzním tématům nedávno schválený republikány v Texasu. Vyplývá to z tajně pořízené nahrávky, kterou zveřejnila televizní stanice NBC.

Austin (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotografie vězňů po osvobození Březinky před 75 lety | Zdroj: Reuters

Na nahrávce je slyšet, jak Gina Peddyová učitelům vysvětluje, že pokud mají ve škole knihu o holokaustu, ať zajistí také další knihy na toto téma s protikladnými, jinými perspektivami.

Na devíti vězeňských budovách v Osvětimi se objevily antisemitské nápisy v němčině a angličtině

Číst článek

Učitelé na to šokovaně reagují. Mluvčí školního obvodu NBC napsala, že zákon vyžaduje vyvážený přístup.

Dva učitelé z tohoto školení dali NBC se skrytou identitou rozhovor, ve kterém tvrdí, že bylo nutné na nový pokyn upozornit a že jejich školní obvod zakazuje knihy a přikazuje rušit knihovny. Mluvčí to popírá.

Učitelé i v jiných amerických státech čelí novým omezením, jak učit o problematice rasismu, historie nebo LGBTQ.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme