Texas se chystá na příchod hurikánu Emily

Američané se stále obávají, že hurikán Emily zesílí v Mexickém zálivu a pak udeří s obnovenou silou na pobřeží Texasu. Hurikán provázený větrem o rychlosti přes 200 kilometrů za hodinu udeřil v noci na dnešek v Mexiku na poloostrově Yucatán, ale nejhůře postihl ostrov Cozumel. Další vývoj řádění hurikánu je v tuto chvíli těžko odhadnutelný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán | Zdroj: ČTK

Na mexickém ostrově Cozumel, který je oblíbenou turistickou destinací, jsou spadané palmy, zpřetrhaná vedení elektrického proudu a škody na domech. V rekreačních letoviscích v Cancúnu, odkud bylo letecky a autobusy evakuováno přes 130 tisíc lidí, chtějí škody opravit za 3 dny, aby už příští víkend mohli přijet ke karibskému pobřeží další turisté.

Tamní úřady zjišťují, jak řádění hurikánu v tomto mexickém státě přežilo asi 100 tisíc potomků Mayů, kteří žijí v chatrných domcích nedaleko proslulých pyramid Chichen Iza.

Hurikán Emily zeslábl ze stupně 4 na stupeň 2, ale odborníci upozorňují, že nad teplými vodami Mexického zálivu opět posílí, než se v úterý a ve středu přiblíží k severovýchodu Mexika a k Texasu.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme