Do lidí na zastávce autobusu v Texasu najelo auto. Nejméně sedm jich zemřelo

Do lidí na zastávce autobusu ve městě Brownsville v americkém státě Texas v neděli najelo auto. Na místě zůstalo sedm mrtvých, informovala s odvoláním na místní policii agentura AP. Zranění byli převezeni do nemocnice. Brownsville je pohraniční město a zastávka se nachází poblíž útulku pro migranty.

Brownsville (USA) (Aktualizováno: 22:15 7. 5. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do texaského kostela, kde v neděli zabil střelec 26 lidí, chodili příbuzní útočníkovy ženy.

Do lidí na zastávce autobusu ve městě Brownsville v americkém státě Texas v neděli najelo auto (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Neštěstí se stalo ráno kolem 08.30 místního času (15.30 SELČ). Řidič je podle serveru ABC v nemocnici na ošetření a pod nepřetržitou ostrahou, provádějí se u něj testy na alkohol a drogy, uvedla policie. Motiv ani to, zda řidič jednal úmyslně, vyšetřovatelé nekomentovali.

Poručík Martin Sandoval z policejního oddělení v Brownsville televizi Fox News řekl, že mezi mrtvými jsou také migranti.

Policie dopadla muže podezřelého z vraždy pěti lidí v texaském Clevelandu. Nejmladší oběti bylo devět let

Číst článek

Zastávka městského autobusu je přes ulici od útulku a není označena. Nebyla tam žádná lavička a lidé, kteří čekali, seděli podél obrubníku, řekl ředitel útulku Victor Maldonado. Většinu obětí tvoří podle něj muži z Venezuely.

Útulek Ozanam je ve městě Brownsville jediný, kde se dá přenocovat. Stará se o tisíce migrantů propuštěných z federální vazby.

„V posledních dvou měsících jich k nám přicházelo 250 až 380 denně,“ řekl Maldonado. Útulek pojme 250 lidí, ale mnozí, kteří přijedou, odcházejí ještě tentýž den. Nárůst počtu případů dostat se přes hranici město v posledních týdnech přiměl k vyhlášení nouzového stavu.

Brownsville je jedním z míst, kde se očekává příliv migrantů, až ve čtvrtek skončí omezení zavedená kvůli pandemii covidu-19. Ta umožňovala americkým úřadům rychle vracet do Mexika migranty z třetích zemí, aniž by tito lidé měli možnost v USA požádat o azyl.

V sobotu se v Texasu odehrálo ještě další neštěstí. Při střelbě v nákupním centru poblíž Dallasu tam zemřelo devět lidí. Nejméně sedm dalších jich utrpělo zranění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme