Text šílence s vylízaným mozkem, prohlásil Zeman o článku ruského portálu

Prezident Miloš Zeman se ve středu v Moskvě důrazně ohradil proti článku publikovaném na webu armádního televizního kanálu Zvezda, podle něhož Československo mělo být vděčné za sovětskou intervenci v roce 1968. Článek je podle Zemana činem „novinářského šílence s vylízaným mozkem“.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Prezident bude při středečním setkání v Gorkách žádat premiéra Dmitrije Medveděva, aby se od článku distancoval. Návštěvu Zeman předčasně neukončí, oznámil v projevu na zahájení česko-ruského podnikatelského fóra v Moskvě.

Zemana článek ruského webu o 'vděčnosti za rok 1968' rozzlobil. Ohradí se, zní z jeho delegace

Číst článek

Článek ruského publicisty je podle Zemana urážkou českého národa. Prezidenta pohoršilo, že text vyšel v době jeho pobytu v Rusku. Zeman doufá, že ruské vedení článek „jasně odmítne“.

Web ruské armádní televize Zvezda, řízené ruským ministerstvem obrany, uvedl v článku zveřejněném na úvod oficiální návštěvy českého prezidenta Miloše Zemana v Rusku, že Československo by mělo být Sovětskému svazu vděčno za rok 1968.

"Vstup vojsk do Československa (v roce 1968) nedovolil Západu uskutečnit státní převrat podle technologie uskutečněné za 'sametových' revolucí a zachoval na více než 20 let život v míru za souhlasu všech národů Varšavské smlouvy," tvrdí autor článku Leonid Maslovskij, kterého provází na ruském internetu pověst publicisty snažícího se rehabilitovat sovětské zřízení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme