Zátah na pěstírnu konopí se proměnil v objevení těžby bitcoinů. Nelegální byl pouze odběr elektřiny

Když se britští policisté rozhodli uskutečnit zátah na sklad na okraji Birminghamu, očekávali, že zde naleznou pěstírnu konopí. Místo toho však objevili řadu počítačů, které nelegálně odebíraly elektřinu k těžbě bitcoinů, upozornil server BBC.

Birmingham Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nalezení těžby bitcoinu a nelegálního odběru elektřiny. | Foto: Dado Ruvic/Illustration | Zdroj: Reuters

Detektivové se na místo zaměřili poté, co provozovatel elektrárenské sítě zjistil nelegální odběry elektřiny. Měli informace, že místo navštěvuje celý den řada lidí. Policejní dron zachytil, že z budovy sálá velké teplo.

Těžaři kryptoměn zastavují operace v Číně. Země oznámila zpřísnění pravidel pro bitcoiny

Číst článek

Bylo také vidět množství kabelů a ventilačních otvorů. Seržantka Jennifer Griffinová uvedla, že vzhledem k těmto okolnostem, které jsou typické pro nelegální pěstírny, policisté očekávali, že naleznou pěstírnu konopí. Místo rostlinek však bylo na místě asi 100 počítačů, uvedl server BBC.

Policisté nalezené počítačové vybavení zabavili. Nikdo však nebyl zatčen. Těžba kryptoměn není sama o sobě nezákonná, ale nelegální odebírání elektřiny pro její napájení ano, dodala Griffinová. Podle dohadů tento „důl“ odebral elektřinu za tisíce liber.

Těžba je vlastně vypouštění jednotlivých mincí virtuálních měn do oběhu. Těžbu provádějí počítače, obvykle vytvořené speciálně pro tento účel, které musí vyřešit složité matematické výpočty kvůli ověření měny a jejímu zařazení do oběhu.

Odměnou za to těžaři získají určité množství mincí. Tyto počítače potřebují obrovské množství energie. Těžba bitcoinů v současnosti spotřebuje více elektřiny než Nizozemsko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme