TGV spojí Paříž a Figueres, Barcelonu zřejmě do dvou let

Přímé spojení mezi Paříží a Barcelonou pro vlaky TGV je už na dosah ruky. Dnešním dnem začíná fungovat pravidelné spojení mezi Paříží a španělskými Figueras. Prodloužení do Barcelony se očekává za dva roky. Potom by cesta z Paříže do perly katalánska trvala pět a půl hodiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak TGV, max. rychlost: 575 km/h

Vlak TGV, max. rychlost: 575 km/h | Foto: Ivo Valent

Vlaky TGV jezdily až dosud pouze do Perpignanu, trať byla prodloužena o necelých padesát kilometrů a bude od dnešního dne končit až ve Figueras, kde musí cestující směřující do katalánské metropole přestupovat.

Vlaky TGV totiž nemohou vzhledem k rozdílným typům kolejí využívat železniční trať ve Španělsku, proto se buduje trať nová.

Podle některých odhadů však není vyloučeno, že se zejména kvůli odporu ochránců životního prostředí dostavba trati do Barcelony pozdrží a nebude otevřena dříve než v roce 2015.

Jan Šmíd, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme