Thajské úřady exhumují stovky už pochovaných obětí tsunami

Thajské úřady začaly exhumovat stovky už pochovaných obětí, které zabila ničivá vlna tsunami. K tomuto kroku se odhodlaly po té, co zjistily, že v mnoha případech byla identifikace mrtvých chybná, a vlastně tak neví, koho pohřbili. V Thajsku je nyní 2100 neidentifikovaných těl, 3000 lidí se stále pohřešuje. Záchranáři předpokládají, že exhumací mohou objevit těla několika desítek cizinců, o kterých dosud nebyly žádné zprávy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dezinfekce těl obětí v Thajsku | Zdroj: ČTK

Kolik těl bude celkem exhumováno, Thajci zatím neoznámili. Půjde ale o stovky případů. V prvních dnech po tsunami bylo mrtvých tolik, že pro ně nebylo dost místa v márnicích. Úřady proto rozhodly, že ti, kteří vypadají jako Thajci, budou pohřbeni, aniž by se detailně zkoumalo, o koho jde. Existuje ale podezření, že do této kategorie bylo omylem zařazeno několik desítek cizinců. Kvůli přesné identifikaci tak teď všem exhumovaným budou odebrány vzorky DNA.

Markéta Kaclová, Radim Vaculovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme