Thajsko se připravuje na tropickou bouři Pabuk. Má být nejhorší za desítky let

Thajští meteorologové varují před tropickou bouří Pabuk. Podle agentury DPA očekávají možná nejhorší bouři za posledních několik desítek let. Pabuk by měla ve čtvrtek podle předpovědí zasáhnout jižní část země, kde jsou známé turistické oblasti jako Phuket a Krabi. Podle zpravodajského serveru ABC thajské úřady ve čtvrtek ráno začaly s evakuací obyvatel v ohrožených oblastech.

Bangkok (Aktualizováno: 8:58 3. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena během deštivého dne v thajském Bangkoku na archivním snímku z léta 2018. | Foto: Soe Zeya Tun | Zdroj: Reuters

Meteorologové pro jižní část Thajska předpovídají až do soboty silné deště. Kvůli prudkému větru a až pětimetrovým vlnám nesmí vyplouvat lodě, úřady zakázaly i koupání v moři.

V jeskyni na severu Thajska by mohla být naučná stezka. Má připomínat záchranu malých fotbalistů

Číst článek

„Bude silně pršet, jsme připraveni na záplavy i dopady na dopravu,“ uvedl premiér Prajutch Čan-Oča, kterého cituje ABC.

Jih Thajska je oblíbenou turistickou a tím i výnosnou destinací. Od loňského července, kdy se v phuketském resortu utopilo 47 čínských turistů, thajské úřady kladou na bezpečnost ještě větší důraz.

Ve středu pak na ostrově Ko Samui zemřel ruský turista, který se snažil zachránit svou dceru, která sama bojovala se silným příbojem. Thajská televize PBS uvedla, že dcera přežila, ale muže se zachránit nepodařilo. Pravděpodobně šlo o smrt způsobenou bouřlivým počasím.

Dalším významným odvětvím je na jihu Thajska rybolov. Majitelé lodí tak dbají varování a připravují se na příchod bouře, popisuje ABC. Svou silou by se mohla bouřka Pabuk vyrovnat ničivé bouři Harriet, která zemi zasáhla v roce 1962 a zemřelo při ní téměř tisíc lidí.

Kateřina Schmiedová, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme