Mladé fotbalisty, zachráněné z thajské jeskyně, propustí z nemocnice příští týden

Dvanáct chlapců zachráněných ze zaplavené jeskyně na severu Thajska bude propuštěno z nemocnice příští týden. V sobotu to sdělilo thajské ministerstvo zdravotnictví. Mladí fotbalisté i jejich trenér se podle něj zotavují fyzicky i psychicky a budou moci odejít z nemocnice ve čtvrtek 19. července.

Bangkok/Thajsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Musíme připravit jak chlapce, tak i jejich rodiny na pozornost, která je zahrne po odchodu z nemocnice," citovala agentura Reuters z prohlášení.

Sportovci ve věku mezi 11 a 16 lety s 25letým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni 23. června.

V podzemí je uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně. Tým potápěčů dostal uvězněné chlapce a trenéra z jeskyně ve třech skupinách, poslední pětici v úterý.

Po evakuaci z jeskynního komplexu byli chlapci převezeni do nemocnice, kde podstoupili různá vyšetření a zůstávají v karanténě, než se potvrdí, zda se během pobytu v jeskyni něčím nenakazili. Podle lékařů nemají žádné vážné zdravotní problémy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme